Disidenti
Lajme

Zemaj thotë se po respektohen maksimalisht masat në Kuvendin Zgjedhor të LDK’së

Pa maska e distancë/ Zemaj thotë se po respektohen maksimalisht masat në Kuvendin Zgjedhor të LDK’së

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) po mban Kuvendin Zgjedhor për kryetarin e ri të partisë, raporton Gazeta Express.

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ende nuk ka votuar për kryetarin e ri të partisë.

Derisa infektologu Ilir Tolaj ka pasur kritika për mosrespektim të masave në mbledhjen e sotme, Zemaj ka thënë se masat janë duke u zbatuar maksimalisht.

“Distanca është e garantuar brenda nga sekretaria e LDK-së, delegatët po mbajnë maska dhe dezinfektues ka gjithkah të gjitha masat po respektohen maksimalisht”, u shpreh Zemaj për KlanKosova.

Zemaj ka thënë se pjesa procedurale ka përfunduar dhe delegatët janë duke votuar për liderin e ri.

“Është duke u mbajtur një atmosferë demokratike, pjesa procedurale ka përfunduar tashmë delegatët janë duke votuar”, ka shtuar ai.

Patundshmëria “prek qiellin”, banesat në Prishtinë arrijnë 1000 deri në 2.500 euro/m2

Disidenti.net

Mblidhet Bordi i ZRrE-së, sot pritet shtrenjtimi i rrymës elektrike

Disidenti.net

“Serbia e ka humbur Kosovën”, Gjukanoviç: Po ndjek politikën e Putinit që kërkon të rikthejë sovjetizmin

Disidenti.net
Disidenti

Zemaj thotë se po respektohen maksimalisht masat në Kuvendin Zgjedhor të LDK’së