Disidenti
Lajme

Vritet një ari në bjeshkët e Istogut

0Shares

Një rast i rëndë i abuzimit me kafshë ka ndodhur në Bjeshkët e Istogut.

Disa pushues të papërgjegjshëm kanë vrarë një ari në vendin e njohur si Lugu i Butë

I njëjti është lënë i vrarë në vendin e ngjarjes.

Ish-deputeti dhe zëvëndësministri, Gani Dreshaj, ka kërkuar kapjen e autorëve.

“Prokuroria duhet të aktivizohet për kapjen e personave të pandërgjegjshëm që kanë bërë këtë vepër. Këtu askush nuk rrezikohet nga ariu dhe është jonjerëzore të vritet kjo kafshë e rrallë. Natë e ditë mundohem për mbarëvajtjen e këtij parku nacional dhe në fund mundi shkon huq nga gjeste të liga si ky” ka thënë Gani Dreshaj.

E trishtë: Ky është 18-vjeçari që u gjet pa shenja jete në Deçan, dyshohet se i dha fund jetës së tij

Disidenti.net

Si u vra nga Bandat Kriminale në Francë ish-ushtari i UÇK-së?

Disidenti.net

Të shtëna me armë në restorant “Leo” në Pejë – plagosen dy persona

Disidenti.net
Disidenti

Vritet një ari në bjeshkët e Istogut