Disidenti
Lajme

Vrasja e frikshme në Shkodër, Range Rover bëhet “shoshë” nga 120 plumba

Mbrëmjen e kaluar në qytetin e Shkodrës u ekzekutua Bardhok Pllanaj i njohur si “Kumbari i Shkodrës”.

Në drejtim të makinës së tij “Range Rover” janë zbrazur rreth 120 plumba kallashnikovi.

Mësohet se në morgun e Shkodrës, mjekët e ekspertizës kanë gjetur 30 plumba në trupin e tij derisa pjesa tjetër e bëri “shoshë” makinën me të cilën po udhëtonte.

Në ekzekutimin e Kumbarit dyshohet se kanë marrë pjesë tre persona që kanë udhëtuar me një Pasat me targa të Italisë të cilit më pas i kanë vënë flakën.

Brenda veturës është gjetur një Kllashnikov që dyshohet se është përdorur në pritë.

Dy plumba që e lanë të vdekur në vend Pllanajn e kanë prekur në kokë dhe në zemër.

“As sot as mas zgjedhjeve”, AAK-ja me vijë të kuqe për LVV-në

Disidenti.net

Hajnat në Gjakovë vjedhin pajisjet e makinave për shtrimin e asfaltit të kompanisë “Benita”, dëmi rreth 15 mijë euro

Disidenti.net

Kraki “shpërthen” ndaj Escobar e Lajçakut: S’janë Amerika e Evropa, Kosova nuk është as Sudan, e as Libi që me i vendos sanksione

Disidenti.net
Disidenti

Vrasja e frikshme në Shkodër, Range Rover bëhet “shoshë” nga 120 plumba