Disidenti
Lajme

Vrasja e frikshme në Shkodër, Range Rover bëhet “shoshë” nga 120 plumba

0Shares

Mbrëmjen e kaluar në qytetin e Shkodrës u ekzekutua Bardhok Pllanaj i njohur si “Kumbari i Shkodrës”.

Në drejtim të makinës së tij “Range Rover” janë zbrazur rreth 120 plumba kallashnikovi.

Mësohet se në morgun e Shkodrës, mjekët e ekspertizës kanë gjetur 30 plumba në trupin e tij derisa pjesa tjetër e bëri “shoshë” makinën me të cilën po udhëtonte.

Në ekzekutimin e Kumbarit dyshohet se kanë marrë pjesë tre persona që kanë udhëtuar me një Pasat me targa të Italisë të cilit më pas i kanë vënë flakën.

Brenda veturës është gjetur një Kllashnikov që dyshohet se është përdorur në pritë.

Dy plumba që e lanë të vdekur në vend Pllanajn e kanë prekur në kokë dhe në zemër.

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’

Disidenti.net

Miratimi i rezolutës për Srebrenicën, këto janë vendet që votuan pro dhe kundër

Disidenti.net

Cirku i Vuçiqit në OKB, mbante flamurin serb dhe më pas sulmoi Gjermaninë

Disidenti.net