Disidenti
Lajme

Vrasja e biznesmenit në Klinë, deklarohet shoku i tij

0Shares

Në orën 16:40 të së hënës, Tush F. (48-vjeç) hyn në Coyote Lounge Bar në Klinë. Burri është i armatosur me armë. Dhe ka vetëm një synim: 47-vjeçarin Anton P., pronar i një garazhi nga kantoni i Lucernit.

Tush F. qëllon shtatë herë në drejtim të viktimës së tij dhe e plagos aq rëndë saqë vdes në vendin e krimit.

Mediat kanë raportuar se viktima dhe autori vijnë nga e njëjta prejardhje familjare.

Për median zvicerane Blick.ch sot është deklaruar Përparim E., shoku i fëmijërisë dhe më i miri i viktimës.

Me lot në sy, ai tha për Blick: “Gjithmonë kemi qenë në rrugë së bashku, në Kosovë dhe në Zvicër. Ai ishte një biznesmen i suksesshëm me zemër të madhe, gjithmonë duke u përpjekur të ndihmonte njerëzit”.

Këtë e tregon edhe fakti që do të vinin për t’i dhënë lamtumirën e fundit njerëz nga e gjithë bota. Vdekja e tij është shumë e dhimbshme.

Përparimi aktualisht është duke pritur në Prishtinë që të kryhet ekspertiza pas vdekjes dhe trupi i shokut të tij më të mirë të transportohet në shtëpi.

Miqtë e ngushëllojnë Liridonin në rrjetet sociale: “Pusho në paqe! Do të jetoni përgjithmonë në zemrat tona”, shkruan njëri. Një tjetër: “Ti na la shumë shpejt.”

E trishtë: Ky është 18-vjeçari që u gjet pa shenja jete në Deçan, dyshohet se i dha fund jetës së tij

Disidenti.net

Si u vra nga Bandat Kriminale në Francë ish-ushtari i UÇK-së?

Disidenti.net

Të shtëna me armë në restorant “Leo” në Pejë – plagosen dy persona

Disidenti.net
Disidenti

Vrasja e biznesmenit në Klinë, deklarohet shoku i tij