Disidenti
Lajme

Vrasja e 18 vjeçarit, avokati Tomë Gashi propozon kthimin e dënimit me vdekje

0Shares

Vrasja e 18 vjeçarit nga Podujeva ka tronditur vendin. Pas publikimit të videos nga momenti kur shihen dy të rinj duke rrahur brutalisht 18 vjeçarin i cili ndërroi jetë disa ditë pas ngjarjes, ka ngjallur shumë reagime.

Ndër to edhe avokati kosovar Tomë Gashi. Ai ka kërkuar që për veprat e rënda penale duhet të kthehet dënimi me vdekje.

“Per vepra ma te randa penale pa e kthy demimin me vdekje Shqiptaret nuk mushen mend !”, shkruan ai në Facebook

Burgimi i përjetshëm është dënimi më i rëndë në Kosovë, i cili mund të shqiptohet në rast të kryerjes së një prej 36 veprave penale./Gazeta10/

“Kam me ta bo ma zi se atij që u vra”/ Burri raporton në Polici se ish gruaja e ka rrahur dhe e ka kërcënuar

Disidenti.net

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali i saj vrau bashkëshorten

Disidenti.net

Ekskluzive: Shteti vendos të krijojë Task Forcë për rastet e dhunës ndaj grave

Disidenti.net