Disidenti
Lajme

Vitia: Lajmi për vaksina i pavërtetë dhe i dëmshëm, ftoj prokurorinë të mbrojë interesin qytetar

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë që lajmi i publikuar nga një medium se qeveria e ka refuzuar kontratën me BionTech për sigurimin e vaksinave ëhstë i rrejshëm dhe i pavërtetë.

“Më lejoni të jem shumë i shkurtë. Lajmi i publikuar në gazetën Insajderi është i pavërtetë, i dëmshëm dhe dashakeq”, ka thënë Vitia në konferencë për media.

“Është i pavërtetë sepse ata që janë siguruar me kinse informacione zyrtare janë krejtësisht të pasakta”.

“Ne nuk mund të flasim për progresin që kemi bërë për vaksina sepse kjo çështje është strikt konfidenciale”.

Vitia ftoi Prokurorinë e shtetit që ta mbrojë interesin publik dhe atë të qytetarëve, pasi e konsideroi se ky lajm i rremë e ka rrezikuar shëndetin e qytetarëve.

“As sot as mas zgjedhjeve”, AAK-ja me vijë të kuqe për LVV-në

Disidenti.net

Hajnat në Gjakovë vjedhin pajisjet e makinave për shtrimin e asfaltit të kompanisë “Benita”, dëmi rreth 15 mijë euro

Disidenti.net

Kraki “shpërthen” ndaj Escobar e Lajçakut: S’janë Amerika e Evropa, Kosova nuk është as Sudan, e as Libi që me i vendos sanksione

Disidenti.net
Disidenti

Vitia: Lajmi për vaksina i pavërtetë dhe i dëmshëm, ftoj prokurorinë të mbrojë interesin qytetar