Disidenti
Lajme

VIDEO: Shikojeni ish-kryepolicin e Kosovës se sillet në Kuvendin e Kosovës

0Shares

Pas dhunës së ushtruar në Kuvendin e Kosovës ku të përfshirë ishin deputetët dhe ministrat e kabinetit qeveritar, në pamje shihen deputetët teksa tentojnë ta qetësojnë Mergim Lushtakun, Rashit Qalajn dhe Blerta Deliun.

Sherrin në Kuvendin e Kosovës e nisi Besnik Bislimi i cili më pas u gjuajt me ujë nga deputeti Lushtaku duke sulmuar edhe Kurtin.

Bislimi goditi Lushtakun me shishe të ujit dhe pastaj situata u përshkallëzua edhe më tej.

Të përfshirë në rrahjen masive ishin edhe deputeti Armend Muja, ministrja Albulena Haxhiu, ministri Hekuran Murati dhe të tjerë.

Në pamjet e publikuara në medie shihet se pas rrahjes në Kuvend kishte edhe bërtima dhe sharje teksa deputetët po tentonin ta qetësonin Lushtakun, Qelajn dhe Deliun.

Loading video

Rrëfim nga Veriu – serbi që ka prindërit në Banjskë: Policia u solli ilaçe, ushqim dhe pije

Disidenti.net

“150 eksplozivë dinamit dhe 235 karikatorë për kallashnikov”, Policia publikon listën e armatimit të konfiskuar në veri

Disidenti.net

Momenti kur sulmuesit serbë ikin maleve nga autoritetet e Kosovës

Disidenti.net
Disidenti

VIDEO: Shikojeni ish-kryepolicin e Kosovës se sillet në Kuvendin e Kosovës