Disidenti
Lajme

VIDEO- Momenti kur sulmohet gazetari Syla nga tre persona

Gazetari Valon Syla u sulmua dje nga tre persona në një lokal në Bregun e Diellit në Prishtinë.

Gazeta Express ka siguruar pamjet nga vendi i ngjarjes.

Ministri i brendshëm i Qeverisë së Kosovës, Xhelal Sveçla ka bërë të ditur se tre të dyshuarit për sulmin fizik ndaj gazetarit dhe analistit Valon Syla, janë arrestuar sot.

Syla është sulmuar dje pas emisionit Pressing, ku është analist i përhershëm. Si pasojë e sulmit, ai ka pësuar lëndime në kokë, të cilat i ka trajtuar në QKUK gjatë natës së mbrëmshme. /GazetaExpress/

Për shkak të pakënaqësive 40 zyrtarë dhanë dorëheqje

Disidenti.net

Parashikimi i motit për dy javët e ardhshme: Rrezik nga vërshimet apo përmbytjet e shpejta

Disidenti.net

Lutfi Haziri: Ndëshkime të reja do të ketë, amerikanët e mbajnë fjalën

Disidenti.net
Disidenti

VIDEO- Momenti kur sulmohet gazetari Syla nga tre persona