Disidenti
Sport

VIDEO/ 15-vjeçari me gol fantastik shpëtoj ekipin e Phoenix nga humbja

Phoenixi në duelin me Vëllaznimin në “Demush Mavraj”, ka barazuar me shifrat 1:1. Ekipi nga Istogu ishte në disavantazh gjatë pjesës së parë, por nga humbja i evitoi futbollisti 15-vjeçar, Larson Ferati.

Ferati në pjesën e dytë gjeti golin, duke shpëtuar ekipin e tij nga humbja. Sulmuesi në minutën e 90-t me një goditje të fuqishme zhagasi e dërgoj topin në rrjetë. Ndërkaq golin për gjakovarët e ka realizuar Gentrit Ulluri.

Ky gol për Larson Feratin është i treti në Ligën e Parë, duke shënuar një sukses të mirë në elitën e futbollit kosovarë. Phoenix dhe Vëllaznimi ndajnë vendin katërt dhe pestë me nga 32 pikë.

Kosova me katër klube në Evropë, e veç një stadium me standarde të UEFA-s

Disidenti.net

Tifozët nxjerrin parullën në stadiumin “Air Albania”: Lidhje Kosovë – Shqipëri, jo Open Balkan me Serbi

Disidenti.net

Kurti nga stadiumi: Nëse Kosova vazhdon të luajë kështu, do t’na duhet një stadium më i madh

Disidenti.net
Disidenti

VIDEO/ 15-vjeçari me gol fantastik shpëtoj ekipin e Phoenix nga humbja