Disidenti
Lajme

Viberi aplikacioni më i përdorur për të komunikuar në Kosovë dhe Ballkan, për dallim nga Evropa

Kosova bashkë me pjesën tjetër të Ballkanit Perëndimor, për të komunikuar me internet më së shumti e përdorin Viberin, sipas të dhënave nga SimilarWeb.com.

Pos Ballkanit, në Evropë Viberin e përdorin më së shumti edhe Ukraina dhe Bjellorusia.

Ndërkohë që pjesa tjetër e Evropës kanë zgjedhur që më së shumti t’i përdorin aplikacionet e kompanisë META për komunikim, si Messenger dhe Whatsapp.

17-vjeçarja nga Kosova vdes në Gjermani, u godit nga vetura teksa po shkonte në shkollë

Disidenti.net

Pamje ekskluzive/ Momenti i vrasjes së rëndë në Ferizaj, dorasi e vret 30-vjeçarin në sy të Policisë

Disidenti.net

‘Qysh pot ecin punt anej”, miku i 30 vjeçarit që mbeti i vrarë publikon bisedën e tij të fundit që kishte me të

Disidenti.net
Disidenti

Viberi aplikacioni më i përdorur për të komunikuar në Kosovë dhe Ballkan, për dallim nga Evropa