Disidenti
Lajme

Veterani i UÇK-së merr rrugën e gurbetit, vajza e tij me dedikim prekës

Naser Berisha, ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, është nisur rrugëve të kurbetit.

Ka qenë vajza e tij, Vijona Berisha, ajo e cila ka prekur me dedikimin që i bëri babait të saj.

“Ju Ushtria Çlirimtare e Kosoves asnjeher nuk u vlersuat,asnjeher nuk u respektuat…, andaj nuk ju mbet asgje tjeter perveq të largoheni nga vendi juaj që dhat djersë e gjak,sot ti u detyrove ta braktisesh atdheun,mundin, folenë ,vendin dhe Familjen tende, e sot duhet t’i drejtohesh gurbetit per të mbajtur familjen me para HALLALL, faleminderit babi qe nuk na ushqeve me “haram” ashtu siq vepruan të tjeret dhe po vazhdojn ende…Babi ti nuk luftove për të ikur nga atdheu yt…!” tha ndër tjera ajo.

Postimi i plotë:

Image

Ekskluzive: I dyshuari për plagosjen e policëve, gjeneral Nuredin Lushtaku dhe vëllezërit e tij, Policia mobilizon forcat për arrestimin e tyre

Disidenti.net

E rëndë: Plagosen dy policë në Skënderaj, njëri u qëllua në kokë

Disidenti.net

PDK dhe AAK në emër të UÇK kanë vjedhur, në emër të saj tentojnë të fshehin dallaveret!

Disidenti.net
Disidenti

Veterani i UÇK-së merr rrugën e gurbetit, vajza e tij me dedikim prekës