Disidenti
Lajme

Vehbi Kajtazi reagon pas ftesës për Ollurin që të paraqitet në polici

Gazetari Vehbi Kajtazi ka reaguar pasi policia sot kanë shkuar në redaksinë e gazetës “Insajderi” për ta intervistuar drejtorin e saj Parim Olluri.

Kajtazi ka shkruar se kurrfarë presioni nga kushdo qoftë nuk i frikëson.

“Kurrfare presioni, nga kushdo qofte nuk na frikeson e nuk na ndale nga puna jone ne interes te publikut”, ka shkruar ai.

Drejtori i gazetës “Insajderi”, Parim Olluri, ka reaguar pas sqarimit të Prokurorisë Themelore të Prishtinës se nuk do të hetohen gazetarët e mediat, por zyrtarët që dyshohet se kanë zbuluar “fshehtësinë zyrtare”.

Olluri ka thënë se nuk e di sa është i saktë një njoftim i tillë meqë ai vet është intervistuar nga njësiti i Krimeve të Rënda të Policisë, të cilit kishin shkuar sot herët në redaksi.

Drejtori i Insajderit ka thënë se pas pak bashkë me avokatin do të paraqiten në stacion policor për t’u intervistuar.

Ekskluzive: I dyshuari për plagosjen e policëve, gjeneral Nuredin Lushtaku dhe vëllezërit e tij, Policia mobilizon forcat për arrestimin e tyre

Disidenti.net

E rëndë: Plagosen dy policë në Skënderaj, njëri u qëllua në kokë

Disidenti.net

PDK dhe AAK në emër të UÇK kanë vjedhur, në emër të saj tentojnë të fshehin dallaveret!

Disidenti.net
Disidenti

Vehbi Kajtazi reagon pas ftesës për Ollurin që të paraqitet në polici