Disidenti
Lajme

Vehbi Kajtazi: Albin Kurti është kokrra e mashtruesit

Analisti Vehbi Kajtazi ka komentuar marrëveshjen e djeshme të energjisë, e arritur mes Kosovës dhe Serbisë.

Sipas Kajtazit, kjo marrëveshje është e mirë por qëndrimet e Kurtit kanë ndryshuar, përcjell Periskopi.

“U sill situata qysh u sill, me presion të ndërkombëtarëve, përkatësisht të amerikanëve është arritë kjo marrëveshje, për mu e mirë, por këtu nuk është problemi i energjisë por është Albin Kurti.

Abin Kurti i ka gjujtë njerëzit me gurë, e drurë, e vezë, për këtë marrëveshje të cilën e ka nënshkru dje. Pra, Albin Kurti ka ndryshu”, tha ai.

Kajtazi tutje tha se Kurtin nuk mund ta quajmë tradhtar por mundemi me iu referu me çfarëdo cilësimi tjetër.

“Albin Kurtit, tash ne jemi të lirë me ja qitë secilin cilësim që dojmë, jo tradhtar. Unë s’muj me i thanë tradhtar, por që është mashtrues, përkatësisht kokrra e mashtruesit, kjo as nuk diskutohet. I ka lëndu njerëzit fizikisht tu e kundërshtu këtë marrëveshje të cilën e ka nënshkru dje”, u shpreh Kajtazi.

Kujtojmë se Kurti e finalizoi marrëveshjen e Thaçit e Mustafës lidhur me çështjen e energjetikës, pa e ndryshuar “asnjë presje”.

Molliqaj: Hysen Durmishi vodhi paratë e partisë, ia mundesuam me i kthy kapak-kapak

Disidenti.net

Hovenier: Të mos flenë të qetë, njerëzit në Kosovë e rajon që janë të përfshirë në korrupsion

Disidenti.net

Vuçiq: Dua të tregoj të vërtetën për gjithçka që po ndodh/ Kosova me Perëndimin duan të bindin Serbinë se…

Disidenti.net
Disidenti

Vehbi Kajtazi: Albin Kurti është kokrra e mashtruesit