Disidenti
Lajme

“Unë po t’i jap ty bananet, ti s’po mi jep mollat”, Shala ia shpjegon çuditshëm marrëveshjen Matoshit

Gazetari dhe analisti i njohur Halil Matoshi dhe analisti relativisht i njohur Krenar Shala janë përplasur për çështjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi gjatë një debati në emisionin “Politiko” në Kanal 10.

Shala i ndërhyri Matoshit me një shembull që përfshinte shumë kilogramë të mollëve dhe bananeve.

Kjo gjë e ka nervozuar Matoshin, duke i thënë se ka mungesë të përgatitjes për këtë temë.

“Unë e ti po e bëjmë një marrëveshje, edhe ti ke me mi dhanë mu 50 kilogramë molla unë ty 40 kilogramë banane. Unë po ti dho ty 40 kilogramë banane, ti s’po mi jep mollat”, tha Shala.

“Kjo është biznes nuk është marrëveshje”, u kundërpërgjigj Matoshi

“Po kjo po ndodh mes Kosovës dhe Serbisë”, pohoi Gashi.

“Ne po flasim për marrëveshje politike për të cilën ti po je pak i përgatitur për të folur dhe po e kthen të mollët e të dardhat”, tha Matoshi.

Për shkak të pakënaqësive 40 zyrtarë dhanë dorëheqje

Disidenti.net

Parashikimi i motit për dy javët e ardhshme: Rrezik nga vërshimet apo përmbytjet e shpejta

Disidenti.net

Lutfi Haziri: Ndëshkime të reja do të ketë, amerikanët e mbajnë fjalën

Disidenti.net
Disidenti

“Unë po t’i jap ty bananet, ti s’po mi jep mollat”, Shala ia shpjegon çuditshëm marrëveshjen Matoshit