Disidenti
Sport

U kualifikuan pas 41 viteve në gjysmëfinale, Istogu befasohet nga Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit

0Shares

Istogu eleminoi A&N në çerekfinale të Kupës së Kosovës pas ekzekutimit të penalltive. 

Ky sukses i klubit nga Istogu vjen pas 41 viteve, duke e bërë edhe më të rëndësishme si arritje.

Pas kalimit në gjysmëfinale, futbollistë dhe stafi i ekipit janë pritur nga një darkë e shtruar për ta nga Drin Sadikaj i cili është Drejtor i Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Istog.


Ky është shkrimi i plotë nga FC Istogu:

Drejtori i Kulturës, Rinisë dhe Sportit këtu në Istog, z.Drin Sadikaj shtroi darkë për futbollistët dhe stafin e klubit pas fitores së madhe ndaj A&N, ku edhe e siguruam kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.
Istogu pas 41 viteve arrinë që të kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës!
Urime për djelmoshat istogas që sot treguan shpirt luftarak gjatë gjithë ndeshjes 👏👏 
May be an image of 10 njerëz, people standing dhe E brendshme

May be an image of 10 njerëz, people standing, people sitting dhe E brendshme

Fikret Shatri me ‘Djemtë e Bjeshkës’ debutojnë në Superligë: Kemi ëndrra dhe qëllime, Istogu në hartën e basketbollit të Kosovës

Disidenti.net

UEFA merr vendim për incidentin në ndeshjen Rumani – Kosovë, ky është dënimi

Disidenti.net

Dalin në shitje biletat për ndeshjen ndaj Çekisë, interesimi i jashtëzakonshëm bllokon faqen e federatës

Disidenti.net
Disidenti

U kualifikuan pas 41 viteve në gjysmëfinale, Istogu befasohet nga Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit