Disidenti
Lajme

“Ti je mashtrues, i pa guximshëm” – Agim Veliu i kundërpërgjigjet Kurtit

Deputeti i LDK-së, Agim Veliu iu është kundërpërgjigjur kryeministrit, Albin Kurti pasi ky I fundit tha se ministrat e zëvendësministrit nga radhët e LDK-së sa ishin nën qeverisjen e tij nuk thoshin të hynin me forcë në Veri, shkruan Insajderi.

Veliu ka deklaruar se sa ka qenë ministër në Qeverinë e tij, i kishte kërkuar Kurtit të bëntë disa aksione në veri por që Kurti nuk ka pasur guxm sipas tij.

“Kryeministri iu referu Qeverisë Hoti që unë isha ministër, por sigurisht harroi me përmend se unë kam qenë ministër edhe në qeverisjen Kurti edhek y e dinë shumë mirë që mua mendja nuk më ka shkuar me bë budallakina të tilla, qysh po bën ky tash në Veri por kam punuar për integrim të veriut përnjëmend edhe ky shumë mirë e di që unë I kam ofru këtij, që të ndërmarrim aksione të ndryshme në Veri, por ky nuk ka pasur guxim.

Atëherë i kam thënë që është mashtrues, i paguximshëm dhe sot i them të njëjtat fjalë”, tha Veliu.

Patundshmëria “prek qiellin”, banesat në Prishtinë arrijnë 1000 deri në 2.500 euro/m2

Disidenti.net

Mblidhet Bordi i ZRrE-së, sot pritet shtrenjtimi i rrymës elektrike

Disidenti.net

“Serbia e ka humbur Kosovën”, Gjukanoviç: Po ndjek politikën e Putinit që kërkon të rikthejë sovjetizmin

Disidenti.net
Disidenti

“Ti je mashtrues, i pa guximshëm” – Agim Veliu i kundërpërgjigjet Kurtit