Disidenti
Lajme

Tërmkolli: Vetëvendosja në zgjedhjet në Shqipëri, njëjtë si Vuçiqi me Listën Serbe në Kosovë

Melihate Tërmkolli nga LDK-ja ka kritikuar Lëvizjes Vetëvendosje dhe Albin Kurtin për pjesëmarrje në zgjedhjet në Shqipëri.

Ajo ka thënë se Kurti me pjesëmarrje në zgjedhjet në Shqipëri po vepron njëjtë si presidenti serb Aleksandar Vuçiq me Listën Serbe në Kosovë, transmeton Zeri.info.

“LVV-ja në zgjedhjet e Shqipërisë. Kryeministri i Kosovës, z. Albin Kurti dhe partia e tij LVV-ja, me pjesëmarrjen e tyre në zgjedhjet në Shqipëri po veprojnë njësoj si Vuçiqi me Listën serbe në Kosovë”, ka shkruar Tërmkolli.

Sipas saj, me këtë veprim Kurti direkt ose indirekt po legjitimon shkeljen e sovranitetit të Kosovës nga Serbia.

“Është filli i një rreziku dhe dëmi të madh shtetëror për Kosovën”, ka shkruar ajo.

“As sot as mas zgjedhjeve”, AAK-ja me vijë të kuqe për LVV-në

Disidenti.net

Hajnat në Gjakovë vjedhin pajisjet e makinave për shtrimin e asfaltit të kompanisë “Benita”, dëmi rreth 15 mijë euro

Disidenti.net

Kraki “shpërthen” ndaj Escobar e Lajçakut: S’janë Amerika e Evropa, Kosova nuk është as Sudan, e as Libi që me i vendos sanksione

Disidenti.net
Disidenti

Tërmkolli: Vetëvendosja në zgjedhjet në Shqipëri, njëjtë si Vuçiqi me Listën Serbe në Kosovë