Disidenti
Lajme

Tërmkolli: Vetëvendosja në zgjedhjet në Shqipëri, njëjtë si Vuçiqi me Listën Serbe në Kosovë

0Shares

Melihate Tërmkolli nga LDK-ja ka kritikuar Lëvizjes Vetëvendosje dhe Albin Kurtin për pjesëmarrje në zgjedhjet në Shqipëri.

Ajo ka thënë se Kurti me pjesëmarrje në zgjedhjet në Shqipëri po vepron njëjtë si presidenti serb Aleksandar Vuçiq me Listën Serbe në Kosovë, transmeton Zeri.info.

“LVV-ja në zgjedhjet e Shqipërisë. Kryeministri i Kosovës, z. Albin Kurti dhe partia e tij LVV-ja, me pjesëmarrjen e tyre në zgjedhjet në Shqipëri po veprojnë njësoj si Vuçiqi me Listën serbe në Kosovë”, ka shkruar Tërmkolli.

Sipas saj, me këtë veprim Kurti direkt ose indirekt po legjitimon shkeljen e sovranitetit të Kosovës nga Serbia.

“Është filli i një rreziku dhe dëmi të madh shtetëror për Kosovën”, ka shkruar ajo.

I arrestuar për kanosje ndaj kryeministrit Kurti, rapsodi i njohur publikon këngë në përkrahje të Faton Hajrizit

Disidenti.net

Arrestohet kreu shqiptar i grupit kriminal “Dreshaj” në Mal të Zi

Disidenti.net

“S’mundesh në çdo përgjigje ta mashtrosh opinionin”/ Hoti akuzon Muratin se po mashtron qytetarët me shifra

Disidenti.net