Disidenti
Lajme

Tërmkolli përplaset me Gashin: Krejt çfarë ka bërë Kurti i ka shkuar ne favor Serbisë

0Shares

Gjatë emisionit Pressing të T7 ka pasur debat në mes të ish-deputetes, Melihate Tërmkolli dhe aktivistit, Shkëlzen Gashi.

Fillimisht, Tërmkolli ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje si opozitë, por edhe tash si pushtet i ka shkuar në favor Serbisë.

”Vetëvendosja sa ka qenë në opozitë i ka shku përshtati Serbisë, krejt çfarë po bën tash po i shkon përshtati Serbisë”, ka thënë Tërmkolli..

Më pas Gashi i ka kërkuar argumenti për këtë pretendim.

Madje ajo ka pretenduar se “LVV-ja rrallë ka votuar ndryshe prej Listës Serbe.

”Vetëvendosja nuk e ka pranu këtë shtet, as simbolet. I ka shku përshtati Serbisë si opozitë. A e dini që shumë rrallë ka ndodhur që grupi parlamentar i LVV-së me votu ndryshe prej Listës Serbe”, ka thënë Tërmkolli.

Pas kësaj, Gashi i tha asaj se ka respekt për të sepse e thotë mendimin ashtu siç e mendon.

”Unë kam respekt për ju sepse atë që e mendoni e thoni, sepse ka njerëz që e mendojnë por nuk e thonë publikisht”, ka thënë Gashi.

Më pas, Gashi ka vazhduar duke thënë se ka dallim mes Listës Serbe e LVV-së, pasi Lista Serbe ka kërkuar bashkim të Kosovës me Serbinë, ndërkaq LVV-ja e Albin Kurtit ka kërkuar bashkim me Shqipërinë.

Dënohen me nga dy vjet burgim tre të akuzuarit për sulmin ndaj gazetarit Valon Syla

Disidenti.net

Policia bastis një shtëpi në veri, gjen uniforma policore e ushtarake dhe shok-bombë

Disidenti.net

Millosh Dimitrijeviçi nga Gorozhdevci kandidat për deputet në Serbi, ishte subvencionuar nga Gazmend Muhaxheri për të “pjekur raki’

Disidenti.net
Disidenti

Tërmkolli përplaset me Gashin: Krejt çfarë ka bërë Kurti i ka shkuar ne favor Serbisë