Disidenti
Lajme

Tërmet i fuqishëm dridh Bosnjë e Hercegovinën

0Shares

Një tërmet me magnitudë 5,2 të shkallës Rihter ka shqetësuar banorët e disa qyteteve në Bosnjë e Hercegovinë, përfshirë kryeqytetin Sarajevë, si dhe banorët e rajonit, të shtunën në mbrëmje.

Epiqendra e tërmetit u regjistrua në orën 21:43, rreth 10 kilometra në veriperëndim të Zenicës dhe 69 kilometra në veriperëndim të Sarajevës, sipas të dhënave në faqen e internetit të Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC).

Tërmeti është regjistruar në një thellësi prej nëntë kilometrash.

Nuk ka informacione për dëme të eventuale.

“Kam me ta bo ma zi se atij që u vra”/ Burri raporton në Polici se ish gruaja e ka rrahur dhe e ka kërcënuar

Disidenti.net

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali i saj vrau bashkëshorten

Disidenti.net

Ekskluzive: Shteti vendos të krijojë Task Forcë për rastet e dhunës ndaj grave

Disidenti.net