Disidenti
Lajme

Tërbohet krimineli Kadyrov, jep 1 milion dollarë për shkatërrimin e batalionit të çeçenëve pro-Ukrainës

Zagari i Putinit, Ramzan Kadyrov ka ofruar një shpërblim prej 1 milion dollarësh për informacion mbi vendndodhjen e “Batalionit Sheikh Mansour dhe Dudayev”, njësi vullnetare çeçene që luftojnë në anën e Ukrainës.

“Unë do t’i jap një milion dollarë kujtdo që thotë se ku është ky i ashtuquajturi batalion i Sheikh Mansurit dhe Dudajevit.” Ne nuk duhet t’i hedhim, por duhet t’i shkatërrojmë. Ose duhet të gjunjëzohen dhe të kërkojnë falje nga populli i tyre…”, tha Kadyrov në Telegramin e tij.

Kadyrov është i njohur për njoftimet e tij teatrale, ku kujtojmë se në fillim të agresionit ndaj Ukrainës ai ofroi 5000 dollarë për çdo ushtar të vrarë ukrainas. Në vend të kësaj, ushtria e tij private përjetoi një dështim në Ukrainë. Edhe pse Kadyrov fsheh me mjeshtëri informacionin për vdekjen e luftëtarëve të tij, vlerësohet se qindra kadirovitë kanë vdekur në Ukrainë deri më sot.

Pamje: Granata godet hendekun ku ndodhen luftëtarët e Kadyrov

Qeriqi përlotet nga statusi i Muratit: Ende vuaj nga dhimtë e plagëve, kur ky flinte, unë isha në Pashtrik

Disidenti.net

Osmani: Lajçak s’është president i Kosovës – S’ka Asociacion, OJQ mund të ketë

Disidenti.net

Shkëlzen Gashi e imiton dhe ia përmend shampanjën Çollakut: Keni vjedhë sa keni mujtë

Disidenti.net
Disidenti

Tërbohet krimineli Kadyrov, jep 1 milion dollarë për shkatërrimin e batalionit të çeçenëve pro-Ukrainës