Disidenti
Lajme

Teologu: Konkurrencë edhe për varrezat, hedhin para dëm për të shitur mend

Teologu Miron Çako në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euroneës Albania, tha se sot ka konkurrencë dhe për varrezat.

Sipas tij i vdekuri nuk ndihmohet duke i bërë varrin miliona lekë por duke  bërë bamirësi dhe duke ndihmuar të varfrin.

“E treta, e 9-ta dhe e 40-ta vazhdon por drekat shkojnë sikur po bëjnë dasmë. Ka konkurrencë dhe në ceremoni mortore. Kemi një dallim dhe në varreza. Bëhen varrezat sikur po bëjnë shtëpi. Nuk ndihmohet i vdekuri duke i bërë varrin si shtëpi, por me bamirësi. Ato miliona që i hodhe në beton, ndihmon të varfrin”- tha ai.

“Urime Zajednica”, shpërthejnë të qeshurat pas reagimit të Konjufcës

Disidenti.net

“Ti je mashtrues, i pa guximshëm” – Agim Veliu i kundërpërgjigjet Kurtit

Disidenti.net

Kurti për Abdixhikun e Hotin: I njoh mirë, të dy bashkë s’bëjnë sa çereku i Bislimit dhe Muratit

Disidenti.net
Disidenti

Teologu: Konkurrencë edhe për varrezat, hedhin para dëm për të shitur mend