Disidenti
Lajme

“Të mbahet përgjegjës penalisht”, Kajtazi reagon ndaj hoxhës ‘së Mercedesit’ që përdhosi flamurin kombëtar

0Shares

“Kjo është harrën, leckë, bezë”. Kështu thotë për flamurin kombëtar shqiptar imami Mazllam Mazllami, i cili kohëve të fundit ishte në qendër të vëmendjes mediatike pasi pranoi një veturë luksoze të tipit Mercedes. Në mënyrë krejtësisht degraduese e fyese ndaj flamurit të mbarë kombit shqiptar, imami Mazllami u shfaq duke përdhosur atë.

Ndaj kësaj ngjarje ka reaguar edhe gazetari Vehbi Kajtazi, i cili ka kërkuar nga autoritetet shtetërore që për këtë veprim të papranueshëm të mbahet përgjegjës penalisht. “Përdhosje e flamurit kombëtar. Përdhosje e dëshmoreve që dhanë jetën për liri dhe pavarësi. Përdhosje e identitetit kombëtar. Këto janë arsye të mjaftueshme që ky ‘hoxhë’ të thirret për të dhënë përgjegjësi penale”, ka shkruar Kajtazi në rrjetin e tij në Facebook.

Kujtojmë se hoxha në fjalë ishte bërë viral në rrjete sociale kur kishte pranuar veturën luksoze Mercedes. Shkaku i komenteve të bëra nga gazetari Valon Syla për një gjë të tillë, ai e kishte pësuar një rrahje për të cilën tashmë janë arrestuar dhe vënë në paraburgim tre persona.

Vdes meteorologu Sylë Tahirsylaj

Disidenti.net

Operacionet estetike biznes milionash për klinikat private në Kosovë, deri në 2 mijë € çmimi për ‘hundë të re’

Disidenti.net

I vdiq babai në Qabe, flet djali i tij: Nuk mundem me varros në vendlindje, vdekje të tillë pak kush përjeton

Disidenti.net