Disidenti
Lajme

Takimi Kurti-Vuçiq po mbahet në ish-rezidencën verore të Josip Broz Titos në Ohër

Kompleksi i vilave, por edhe rruga Shkup-Ohër, si dhe i gjithë qyteti i Ohrit, po sigurohet nga një numër i madh i pjesëtarëve të policisë së Maqedonisë së Veriut.

Për takimin e sotëm mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksander Vuçiq, janë akredituar rreth 200 gazetarë nga e gjithë bota.

Megjithatë të njëjtëve nuk u lejohet hyrja në vilën Biljana, por bisedimet i ndjekin nga qendra e shtypit në një hotel aty pranë.

Takimet zhvillohen në Villa Biljana, ish-rezidenca verore e Josip Broz Titos, e cila tashmë është një kompleks vilash shtetërore.

Vila është prapa në pyll në një kodër rreth gjashtë kilometra larg Ohrit./Gazeta Insajderi

Patundshmëria “prek qiellin”, banesat në Prishtinë arrijnë 1000 deri në 2.500 euro/m2

Disidenti.net

Mblidhet Bordi i ZRrE-së, sot pritet shtrenjtimi i rrymës elektrike

Disidenti.net

“Serbia e ka humbur Kosovën”, Gjukanoviç: Po ndjek politikën e Putinit që kërkon të rikthejë sovjetizmin

Disidenti.net
Disidenti

Takimi Kurti-Vuçiq po mbahet në ish-rezidencën verore të Josip Broz Titos në Ohër