Disidenti
Lajme

Tahiri: Sipas një sondazhi, AAK-ja është rritur në 14 për qind, VV-ja ka rënë dukshëm

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka deklaruar se subjekti i tij e ka marrur një sondazh, sipas tij shumë kredibil, që e nxjerrin AAK-në me 14 për qind rritje.

“E kemi marrur një rezultat të një sondazhi shumë kredibil, Alenaca kurrë s’ka pasë rezultat më të mirë. Baza jonë është për 14 për qind, aktualisht bazën e ka për 14 për qind (rritje). Për Vetëvendosjen nuk e di rezultatiin, por ajo ka ra dukshëm”, tha Tahiri për Kanal10

“Kurrë AAK nuk ka pasë potencialin, prej 2009-ës, nuk ka pasë potencial për me bo një rezultat jashtëzakonisht të mirë”, tha tutje Tahiri, që përmend qeverisjen lokale të AAK-së si produkt i këtij rezultati.

Ekskluzive: I dyshuari për plagosjen e policëve, gjeneral Nuredin Lushtaku dhe vëllezërit e tij, Policia mobilizon forcat për arrestimin e tyre

Disidenti.net

E rëndë: Plagosen dy policë në Skënderaj, njëri u qëllua në kokë

Disidenti.net

PDK dhe AAK në emër të UÇK kanë vjedhur, në emër të saj tentojnë të fshehin dallaveret!

Disidenti.net
Disidenti

Tahiri: Sipas një sondazhi, AAK-ja është rritur në 14 për qind, VV-ja ka rënë dukshëm