Disidenti
Sport

“Ta q*** nanën rumunkë”: Nxehet Ismet Munishi, del video tij në momentin e penalltisë

0Shares

Trajneri Ismet Munishi ka qenë shumë i ashpër mbrëmë pas përfundimit të takimit mes Rumanisë e Kosovës.

Në paraqitjen e tij televizive, Munishi është shfaqur më i ashpër se zakonisht, ndërsa nga një video e publikuar së fundmi shihet reagimi i Munishit gjatë goditjes së penalltisë nga Rumania.

Munishi shihet duke e ndjekur me emocion ekzekutimin e penalltisë, ndërsa dëgjohet duke thënë “rroke shtyllën ta q*** nanën rumunkë”.

Pas Aro Muric priti penalltinë e Nicolae Stanciu, Munishi gëzimin e tij e shprehi duke vrapuar.

Megjithatë, pritja e penalltisë nuk ndihmoi në një rezultat pozitiv për Kosovën. “Dardanët” u mposhtën nga Rumania me rezultat 2:0, duke zvogëluar kështu gjasat për një kualifikim në Kampionatin Evropian.

Fikret Shatri me ‘Djemtë e Bjeshkës’ debutojnë në Superligë: Kemi ëndrra dhe qëllime, Istogu në hartën e basketbollit të Kosovës

Disidenti.net

UEFA merr vendim për incidentin në ndeshjen Rumani – Kosovë, ky është dënimi

Disidenti.net

Dalin në shitje biletat për ndeshjen ndaj Çekisë, interesimi i jashtëzakonshëm bllokon faqen e federatës

Disidenti.net
Disidenti

“Ta q*** nanën rumunkë”: Nxehet Ismet Munishi, del video tij në momentin e penalltisë