Disidenti
Lajme

Syla i drejtohet Kurtit: Çka po do me rrejt? Që s’kemi sankcione a? Që s’të ka leçitë Evropa dhe Amerika a?

0Shares

Gazetari Valon Syla ka sfiduar narracionin e qeverisë që gjithçka po ‘shkon si vaji në tepsi’ dhe tentimin e shmangies së skandaleve me fushatë populiste kundër zërave kritik.

Syla në postimin e tij në Facebook pa ngurrim shfrytëzoi lirin e shprehjes së fjalës së lirë kur e sfidoi kryeministrin Albin Kurti dhe partinë e tij të dalë e të mohojë nëse mundet dështimet e kësaj qeverie që po i shpërfaqë media.

“A keni nis me u tutë prej mediave, apo tutesh prej të vërtetës?’’

Syla vazhdoi me sfidën e tij duke refuzuar që t’i bashkohet këtij narracioni qeveritar.

“A po tutësh prej të vërtetës? Çka po don me rrejt? Që skemi sankcione a? Që stë ka leçitë Evropa dhe Amerika a”.

Si zakonisht ai e mbylli postimin me një batutë.

E trishtë: Ky është 18-vjeçari që u gjet pa shenja jete në Deçan, dyshohet se i dha fund jetës së tij

Disidenti.net

Si u vra nga Bandat Kriminale në Francë ish-ushtari i UÇK-së?

Disidenti.net

Të shtëna me armë në restorant “Leo” në Pejë – plagosen dy persona

Disidenti.net
Disidenti

Syla i drejtohet Kurtit: Çka po do me rrejt? Që s’kemi sankcione a? Që s’të ka leçitë Evropa dhe Amerika a?