Disidenti
Lajme

Spahiu: Rama mund ta rrëzojë Kurtin me PDK-në, por pushtetin e merr LDK-ja e jo PDK-ja

Opinionisti, Nexhmedin Spahiu ka reaguar pas raportimeve të Gazetës Nacionale për takimin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama me kritikët e kryeministrit, Albin Kurti në Kosovë.

Sipas tij edhe nëse Rama e rrëzon Qeverinë Kurti me PDK-në, në pushtet nuk kthehet PDK, por LDK.

Ai ka shpejguar se pse po thotë kështu.

Edi Rama mund ta rrëzojë Albin Kurtin, përmes PDK-së, por pushtetin më pas nuk e merr PDK po LDK. E me LDK-në në pushtet Edi Rama nuk mund të ketë më ndikim në Kosovë çfarë ka në Kosovën e Albin Kurtit, I cili është inferior karshi Tiranës. Këtë inferioritet nuk e ka Lumir Abdixhiku.”, ka thënë ai.

Ndryshe Nacionale ka raportuar se Rama  ka thënë në samitin në Ohër se “do ta rrëzonte Albin Kurtin deri në shtator”.

Qeriqi përlotet nga statusi i Muratit: Ende vuaj nga dhimtë e plagëve, kur ky flinte, unë isha në Pashtrik

Disidenti.net

Osmani: Lajçak s’është president i Kosovës – S’ka Asociacion, OJQ mund të ketë

Disidenti.net

Shkëlzen Gashi e imiton dhe ia përmend shampanjën Çollakut: Keni vjedhë sa keni mujtë

Disidenti.net
Disidenti

Spahiu: Rama mund ta rrëzojë Kurtin me PDK-në, por pushtetin e merr LDK-ja e jo PDK-ja