Disidenti
Lajme

Sot i jepet lamtumira e fundit gazetarit Turkaj

0Shares

Gazetari kosovar, Arton Turkaj, ka ndërruar jetë dje në moshë te hershme, si pasojë e një sulmi në zemër, raporton Gazeta Sinjali.

Familjarë, miq e të afërm do të mblidhen sot për t’i dhënë atij lamtumirën e fundit.

Sipas njoftimit mortor nga familja e të ndjerit, ceremonia e varrimit do të mbahet sot në orën 14:00 në varrezat e fshatit Banjë të Istogut.

Gjatë ditës së djeshme ka pasur reagime të shumta për vdekjen e Turkajt, në mesin e të cilëve ngushëllime ka shprehur edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti.

“Kam me ta bo ma zi se atij që u vra”/ Burri raporton në Polici se ish gruaja e ka rrahur dhe e ka kërcënuar

Disidenti.net

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali i saj vrau bashkëshorten

Disidenti.net

Ekskluzive: Shteti vendos të krijojë Task Forcë për rastet e dhunës ndaj grave

Disidenti.net