Disidenti
Lajme

Situata në veri, Bërnabiq: Gjithçka që shohim është rezultat i lëvizjeve të Albin Kurtit

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq ka thënë se Serbia nuk ka bërë asgjë për të filluar tensionet në vero të Kosovës, ajo ka thënë se krejt kjo është si rezultat i lëvizjeve të Albin Kurtit.

“Serbia nuk bëri asgjë për të filluar këtë krizë, serbët në Kosovë nuk bëjnë absolutisht asgjë për të shkaktuar atë që po e shohim sot”.

“Përkundrazi, ky është epilogu i keqtrajtimit të serbëve në Kosovë dhe mosrespektimi i marrëveshjeve ndërkombëtare ”, tha Bërnabiq në një deklaratë për Tanjug.

MPB kërkon 50 punëtorë, nuk kërkohet diploma e fakultetit as përvoja e punës

Disidenti.net

Krasniqi: Konfliktin në veri e evitoi në momentin e fundit ky zyrtar amerikan, hera e dytë që Kurti po e rrezikon vendin

Disidenti.net

Shuhen shpresat e Serbisë për Asociacionin/ Juristi nga Belgjika ka disa pyetje që nuk do iu pëlqejnë Thaçit e Mustafës!

Disidenti.net
Disidenti

Situata në veri, Bërnabiq: Gjithçka që shohim është rezultat i lëvizjeve të Albin Kurtit