Disidenti
Lajme

Sipas një studimi të ri, mjekra e burrave është më e pistë se qimet e qenve

0Shares

Një studim i ri thotë se mjekra e një burri mund të jetë më e pistë se qeni.

Shkencëtarët në klinikën Hirslanden në Zvicër morën shtupa nga mjekra e 18 burrave dhe nga qafat e 30 qenve të racave të ndryshme.

Përmes studimit, u zbulua se qimet e fytyrës kishin një numër më të lartë të baktereve te të gjithë burrat të moshës 18 deri në 76 vjeç, krahasuar me vetëm 23 nga 30 tamponët e qenve që kishin një sasi “dukshëm më të lartë” bakteresh.

Për më tepër, shtatë nga mjekrat e burrave kishin baktere që ishin të dëmshme për shëndetin e njeriut.

“Kërkuesit gjetën një ngarkesë dukshëm më të lartë bakteriale në ekzemplarët e marrë nga mjekra e meshkujve në krahasim me leshin e qenve”, tha autori i studimit, profesor Andreas Gutzeit, raporton Daily Mail, transmeton Klankosova.tv.

“Në bazë të këtyre gjetjeve, qentë mund të konsiderohen të pastër në krahasim me burrat me mjekër”.

“Kam me ta bo ma zi se atij që u vra”/ Burri raporton në Polici se ish gruaja e ka rrahur dhe e ka kërcënuar

Disidenti.net

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali i saj vrau bashkëshorten

Disidenti.net

Ekskluzive: Shteti vendos të krijojë Task Forcë për rastet e dhunës ndaj grave

Disidenti.net