Disidenti
Lajme

Shoqëruan Kancelarin Scholz në vizitën në Ukrainë, gjashtë truprojat plotësojnë ëndrrën e tyre, takuan vëllezërit Klitschko

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka vizituar të enjten Kievin. Skuadra e cila ishte ngarkuar me detyrë të siguronte mbrojtjen e Scholz, ishte e përbërë nga gjashtë truproja.

Nexta ka publikuar në profilin në Twitter, një foto të truprojave me dy vëllezërit Klitscho. Bëhet fjalë për kryetarin e bashkisë së Kievit Vitali Klitschko, dhe vëllait të tij Wladimir Klitschko, të dy kampionë të botës në boks për peshat e rënda.

“Gjashtë truprojat e Olaf Scholz, të cilët kanë garantuar sigurinë e tij gjatë vizitës në Kiev, duket se kanë përmbushur ëndrrën e tyre- ata bënë një foto me vëllezërit Klitschko”, shkruan Nexta.

Pas nisjes së agresionit rus në Ukrainë, vëllezërit Klitschko i janë përgjigjur menjëherë kërkesës për të dalë në mbrojtje të adheut.

Ekskluzive: I dyshuari për plagosjen e policëve, gjeneral Nuredin Lushtaku dhe vëllezërit e tij, Policia mobilizon forcat për arrestimin e tyre

Disidenti.net

E rëndë: Plagosen dy policë në Skënderaj, njëri u qëllua në kokë

Disidenti.net

PDK dhe AAK në emër të UÇK kanë vjedhur, në emër të saj tentojnë të fshehin dallaveret!

Disidenti.net
Disidenti

Shoqëruan Kancelarin Scholz në vizitën në Ukrainë, gjashtë truprojat plotësojnë ëndrrën e tyre, takuan vëllezërit Klitschko