Disidenti
Botë

Shkon në mbi 1.3 milion numri i njerëzve që mbesin pa energji elektrike në Florida

0Shares

Mbi 1.3 milion banorë në Florida kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e erërave të forta që kanë goditur këtë shtet.

Sipas CNN, qarku Lee dhe Cape Coral vazhdojnë të jenë vendet më të prekura, ku më shumë se 403 mijë qytetarë kanë mbetur në errësirë, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, bëhet e ditur se qarku Collier, i cili përfshin Napolin dhe ishullin Marco, kanë më shumë sed 179 mijë banorë të cilët janë pa energji elektrike, njëjtë si Sarasota dhe Siesta Key.

Në përgjithësi, më shumë se 50% e klientëve në qarqet Lee, Collier, Sarasota, Charlotte dhe Hardee janë pa energji elektrike, shkruan CNN, transmeton Klankosova.t.v

Arabia Saudite depoziton 5 miliard dollarë në bankën qendrore turke

Disidenti.net

Talebanët i futen biznesit, shndërrojnë bazat amerikane në zona ekonomike

Disidenti.net

Rrëzohet helikopteri në Kiev, vdes ministri i Brendshëm i Ukrainës dhe 15 persona të tjerë

Disidenti.net
Disidenti

Shkon në mbi 1.3 milion numri i njerëzve që mbesin pa energji elektrike në Florida