Disidenti
Lajme

Shkëlzen Gashi ‘shpërthen’ me kritika ndaj Vlora Çitakut: Keni vjedh edhe në fondet e luftës!

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku tha se kryeministri Kurti sot i ofendoi bashkatdhetarët në diasporë duke i quajtur analfabetë.

E ndaj kësaj deklarate të Çitakut, ka reaguar ish-këshilltari i Kurtit, Shkëlzen Gashi.

Ai në një postim në Facebook iu referua Çitakut si “përfaqësuese e regjimit që e sundoi Kosovën për dy dekada”.

“Bashkatdhetarët i keni ofendu ju regjimi i kalumë sepse me sistemin arsimor që e keni kriju për dy dekada, keni prodhu njerëz për asistencë sociale dhe punëtorë krahu për vendet e BE-së”, u shpreh Gashi.

Postimi i plotë

përfaqësuesja e regjimit që e sundoi kosovën për dy dekada, paska thanë se ‘kryeministri kurti i ka ofendu bashkatdhetarët tanë në diasporë’.

bashkatdhetarët i keni ofendu ju regjimi i kalumë sepse me sistemin arsimor që e keni kriju për dy dekada, keni prodhu njerëz për asistencë sociale dhe punëtorë krahu për vendet e be-së.

p.s.

taksat që bashkatdhetarët tanë i kanë mbledhë për me e çliru kosovën, ju jau keni vjedhë. ku ka ma ofenduese se kjo?

“Sondazhet tregojnë rënien e përkrahjes së VV’së në diasporë, prandaj Kurti i quajti analfabetë”

 

Milaim Zeka: Femrat e Kosovës janë të bukura, por 50% e e tyre, e kanë zërin si të meshkujve!

Disidenti.net

‘Gruaja e harruar’ e protestës së 1 tetorit: I dhamë fund heshtjes, Albin Kurti ishte aktivist i shquar

Disidenti.net

Vajzat nga Peja që u gjetën s’pranuan të kthehen në shtëpi – Flet babai i njërës prej tyre

Disidenti.net
Disidenti

Shkëlzen Gashi ‘shpërthen’ me kritika ndaj Vlora Çitakut: Keni vjedh edhe në fondet e luftës!