Disidenti
Lajme

Shkëlzen Gashi reagon ashpër: Kulmi i kulmit është që krejt kjo po bëhet me bekimin e Albin Kurtit…

0Shares

Shkëlzen Gashi, ish-këshilltar i kryeministrit Albin Kurti, përmes një postimi në facebook ka reaguar pas shkarkimit të Naim Sahiti nga pozita e rektorit të UP-së.

“Këta po e vendosin u.d. të Rektorit të UP-së, një person që tek sot e mori vesh se do të jetë u.d. i Rektorit të UP-së. Kulmi është se shkarkimin e Rektorit të UP-së po e bëjnë me një plagjiator si Selim Bezeraj dhe me një analfabet si Rifat Krasniqi. E kulmi i kulmit është që krejt kjo po bëhet me bekimin e Albin Kurtit”, ka shkruar ndër tjerash Gashi.

Postimi i plotë:

Për mua nuk është fare problem që po shkarkohet Rektori i UP-së, por që po mungojnë arsyet bindëse për shkarkimin e tij dhe që po mungon kandidati serioz për Rektor të UP-së, e mbi të gjitha që po mungon PROGRAMI PЁR NDRYSHIMIN E GJENDJES NЁ UP.

Këta po e vendosin u.d. të Rektorit të UP-së, një person që tek sot e mori vesh se do të jetë u.d. i Rektorit të UP-së. Kulmi është se shkarkimin e Rektorit të UP-së po e bëjnë me një plagjiator si Selim Bezeraj dhe me një analfabet si Rifat Krasniqi. E kulmi i kulmit është që krejt kjo po bëhet me bekimin e Albin Kurtit.

Fondacioni Golden Eagle bën thirrje për krijimin e fondit për Policinë e Kosovës, ndanë 30,000 euro

Disidenti.net

Mirena: Afrim Bunjaku, që sot ra në detyrë, shteti nuk i ka garantuar as sigurim shëndetësor, as sigurim jetësor, e Qeveria ua ka hequr edhe shtesat për rrezikshmëri në punë

Disidenti.net

“Ma shpejt se t’i jepi 2-3 shuplaka”/ I riu në Prishtinë kapet me Policinë pasi e gjobitën për shkelje në trafik

Disidenti.net
Disidenti

Shkëlzen Gashi reagon ashpër: Kulmi i kulmit është që krejt kjo po bëhet me bekimin e Albin Kurtit…