Disidenti
Sport

Shaqiri: Është marre me pa bota në çfarë stadiumi luan Kosova

0Shares

Xherdan Shaqiri ka thënë se është marre me pa bota se në çfarë stadiumi luan Kosova, duke iu referuar “Fadil Vokrrit”.

Shaqiri u pyet për gjasat e Kosovës të kualifikohet në ngjarje madhore në të ardhmen.

“Shpresoj që një ditë Kosova të kualifikohet. Duhet me pas ambient të mirë mes vete, mes lojtarëve. Duhet me ndreq stadiumin se është marrë me pa bota atë fushë. Dhe kur të rregullohen këto gjëra të vogla, kualifikoheni”, ka thënë Shaqiri.

Ai ka shtuar se Kosova ka shumë talent dhe pret të kualifikohen shpejt.

Zvicra siguroi Evropianin pas barazimit 1:1 ndaj Kosovës.

E pranon Gliha: Hysenin ma rekomandoi Qeqa Krelani

Disidenti.net

Plisat për ndeshjen Shqipëri-Ishujt Faroe: Nuk ka bileta – nuk ka problem dhe ne do të kthehemi përsëri

Disidenti.net

Mospajisja me bileta për “Plisat” nga FSHF-ja, dyshohet se tifogrupi kishte keqpërdorur ato

Disidenti.net
Disidenti

Shaqiri: Është marre me pa bota në çfarë stadiumi luan Kosova