Disidenti
Lajme

Shala thotë se do ishte mirë që kryeministri të ishte në seancë, Kurti rrinte mbrapa tij

Deputeti nga radhët e PDK-së, Ferat Shala, në fjalën e tij në seancën plenare, tha se do ishte mirë që kryeministri Albin Kurti të ishte i pranishëm në seancën parlamentare, përderisa Kurti ishte ulur në ulësen e tij, por që erdhi pasi deputet kishte filluar fjalën e tij.

“Para se të themi fjalën për marrëveshjen e djeshme energjetike, do të ishte mirë që sot kryeministri Kurti të ishte këtu dhe të na tregonte saktësisht…”.

Fjala e tij më pas u ndërpre nga reagimet e deputetëve, ndërsa kur Shala shikoi mbrapa, i tha Kurti “më vjen mirë që ke ardhë, se nuk e pashë”.

Pas kësaj, Shala tha se do të ishte mirë që Kurti të tregojë se a është kjo marrëveshje e re, apo e vjetër. /Klankosova.tv/

Ekskluzive: I dyshuari për plagosjen e policëve, gjeneral Nuredin Lushtaku dhe vëllezërit e tij, Policia mobilizon forcat për arrestimin e tyre

Disidenti.net

E rëndë: Plagosen dy policë në Skënderaj, njëri u qëllua në kokë

Disidenti.net

PDK dhe AAK në emër të UÇK kanë vjedhur, në emër të saj tentojnë të fshehin dallaveret!

Disidenti.net
Disidenti

Shala thotë se do ishte mirë që kryeministri të ishte në seancë, Kurti rrinte mbrapa tij