Disidenti
Lajme

Selmanaj: LDK-në e prekni veç nëse bëni komision hetimor për Akademinë e Shkencave, e as aty s’gjeni send

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj tha se si parti janë pro hetimit të çdo gjëje. Në seancën ku po diskutohet formimi i një komisioni hetimor parlamentar për çështjen e energjisë elektrike, ai tha se opozita mund ta prekë LDK-në vetëm nëse formon komision hetimor parlamentar për Akademinë e Shkencave dhe Arteve, raporton Gazeta Express.

Selmanaj kështu iu përgjigj pretendimeve të pozitës se komisioni i propozuar nga ta për ta hetuar situatën me energjinë elektrike që nga viti 2006, po i frikëson partitë opozitare.

“LDK-ja në secilën temë… jo në fushën e energjetikës, por në secilën temë… hapni, themeloni komisione hetimore dhe i keni nënshkrimet tona sepse ama bash kurrkund s’kapeni fare. A di ku mund të kapeni me neve? Nëse bëni komision hetimor parlamentar për Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovës, e aty s’keni çka me gjetë send”, tha Selmanaj.

“Vetëm qaty e prekni LDK-në”, shtoi ai.

Deputeti i LDK-së tha se “në asnjë fushë tjetër LDK-në nuk e prekni”.

Qeriqi përlotet nga statusi i Muratit: Ende vuaj nga dhimtë e plagëve, kur ky flinte, unë isha në Pashtrik

Disidenti.net

Osmani: Lajçak s’është president i Kosovës – S’ka Asociacion, OJQ mund të ketë

Disidenti.net

Shkëlzen Gashi e imiton dhe ia përmend shampanjën Çollakut: Keni vjedhë sa keni mujtë

Disidenti.net
Disidenti

Selmanaj: LDK-në e prekni veç nëse bëni komision hetimor për Akademinë e Shkencave, e as aty s’gjeni send