Disidenti
Lajme

“Sa të është gjallë Rrahman Jasharaj test me shkrim për mësimdhënësit nuk do të ketë”

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës së Kosovës (SBAShK), Rrahman Jasharaj, sonte në “Argument Plus” të RTV21 deklaroi se sa të jetë gjallë ai, test me shkrim për mësimdhënësit, siç tha ai, të njohurive, nuk do të ketë.

“Sepse do të ishim rasti i dytë në krejt botën, Shqipëria e ka bërë dhe ka dështu.”, tha ai.

Kreu i SBAShK-ut u shpreh se ideja e parë për tekstin me shkrim për mësimdhënësit ka rrjedhur kur ministër ka qenë Arsim Bajrami.

“Në një kohë nervoze për shkak të përplasjeve me ne”, shtoi Jasharaj.

Nuk e la të hynte në club, sigurimi sulmohet me kallashnikov në Prishtinë

Disidenti.net

17-vjeçarja nga Kosova vdes në Gjermani, u godit nga vetura teksa po shkonte në shkollë

Disidenti.net

Pamje ekskluzive/ Momenti i vrasjes së rëndë në Ferizaj, dorasi e vret 30-vjeçarin në sy të Policisë

Disidenti.net
Disidenti

“Sa të është gjallë Rrahman Jasharaj test me shkrim për mësimdhënësit nuk do të ketë”