Disidenti
Lajme

Sa kohë është i sigurt për tu përdorur mishi i kuq ose mishi i pulës pas blerjes?

0Shares

Konsumoni ose ngrini produktet e mishit të kuq brenda 3-5 ditëve nga blerja. Mishi i pulës i freskët, mishi i kuq i bluar dhe mishi shpendëve i bluar duhet të gatuhen ose të ngrihen brenda 1-2 ditëve nga blerja.

Gjithashtu gjatë këtyre ditëve të ruajtjes, temperatura e frigoriferit duhet të kontrollohet si dhe këto lloje të mishrave duhet të ruhen në kushte të duhura higjienike dhe të mos kenë kontakt me ushqime të tjera.

 

Ekskluzive: Shteti vendos të krijojë Task Forcë për rastet e dhunës ndaj grave

Disidenti.net

“Atë që e deshi ia mori jetën, pasnesër do ta festonte ditëlindjen”, mes lotëve flet familjarja e gruas së vrarë në Pejë (VIDEO)

Disidenti.net

“Ka qenë narkoman”, vëllai i gruas së vrarë tregon detaje të reja

Disidenti.net