Disidenti
Botë

Rusia në gjendje të rëndë drejt humbjes, i shkojnë në ndihmë Kahdirovitët

Ditëve të fundit Ukraina është duke shënuar progres të madh në luftën kundër Rusisë. Ka arritur që të marrë disa qytete, derisa paralajmërohet se Rusia është në gjendje të rëndë.

Nexta TV raporton se bazuar në informatat e Forcave të Armatosura të Ukrainës, 1 mijë e 300 ushtarë të Kadyrovit kanë arritur në rajonin e Khersonit, trasnmeton Express.

Një lëvizje e tillë po bëhet për të përforcuar radhët në territoret të cilat ia ka okupuar shtetit të Ukrainës.

 

Shkon në mbi 1.3 milion numri i njerëzve që mbesin pa energji elektrike në Florida

Disidenti.net

Me disa ditë trajnim dhe spërkatje me ujë të bekuar, pleqtë e Putinit nisin përgatitjet për në fushëbetejë

Disidenti.net

“Zbutet” Putin, pranon para Erdogan se mund t’i rikthehet negociatave me Ukrainën

Disidenti.net
Disidenti

Rusia në gjendje të rëndë drejt humbjes, i shkojnë në ndihmë Kahdirovitët