Disidenti
Lajme

“Reçica njeriu i SHIK-ut, Haxhiu meraklia i tenderëve dhe Haliti meraklia i fondeve”/ Pozhari: Këta janë deputetët afër Abelardit

Analisti Xhevdet Pozhari nëpërmjet një postimi në Facebook, ka reaguar pas sharjes që deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri ia bëri deputetëve të LVV-së në seancën e Kuvendit të Kosovës.

Ai ka përshkruar deputetët afër Tahirit duket thënë se afër tij ishin Blerta Deliu që “i ka merak mëditjet”, Elmi Reçica njeri i SHIK-ut, Bekim Haxhiu “meraklia i tenderëve”, e Thacit Haliti “meraklia i fondeve”.

“Çfarë foto emblematike e grupit të PDK-së derisa Albelardi i shan deputetët e VV-së. Afër tij milionerja që i ka merak mëditjet, Blerta Deliu. Në rreshtin e dytë, Elmi Reçica, njeriu që përzihet gjithkah në strukturat e sigurisë, prej kohës së SHIK e deri te themelimi i Policisë.

Në të tretin Bekim Haxhiu, biberi i tenderëve të shëndetësisë dhe meraklia i fondeve, Xhavit Haliti.

Që të gjithë, ajka e intelektualizmit. Mandej pse nuk kemi pas liberalizimin të vizave? A thu pse?!””, shkroi Tahiri.

Molliqaj: Hysen Durmishi vodhi paratë e partisë, ia mundesuam me i kthy kapak-kapak

Disidenti.net

Hovenier: Të mos flenë të qetë, njerëzit në Kosovë e rajon që janë të përfshirë në korrupsion

Disidenti.net

Vuçiq: Dua të tregoj të vërtetën për gjithçka që po ndodh/ Kosova me Perëndimin duan të bindin Serbinë se…

Disidenti.net
Disidenti

“Reçica njeriu i SHIK-ut, Haxhiu meraklia i tenderëve dhe Haliti meraklia i fondeve”/ Pozhari: Këta janë deputetët afër Abelardit