Disidenti
Sport

Real Madrid planifikon shitjen e Ferland Mendyt

Real Madridi raportohet se është i gatshëm për të lejuar largimin e Ferland Mendyt gjatë afatit kalimtar të verës.

Francezi ka kontratë të vlefshme deri në qershor të vitit 2025, por sipas gazetarit Ramon Alvarez de Mon, klubi spanjoll është i gatshëm të dëgjojë oferta për të.

26-vjeçari në “Santiago Bernabeu” u transferua në vitin 2019 nga Lyoni për 48 milionë euro.

Mbrojtësi i krahut të majtë në tregun e transferimeve vlerësohet me 50 milionë euro, sipas “Transfermarkt”.

Mendy këtë sezon po tregohet lojtar i rëndësishëm për “Los Blancos”. Ai ka bërë 30 paraqitje në të gjitha garat, teksa ka shënuar një gol dhe ka shtuar pesë asistime.

Futbollisti i Kosovës, Florent Hadergjonaj martohet me ish të dashurën e Taulant Xhakës

Disidenti.net

Nesër finalja e madhe e Ligës së Kampionëve: Liverpool-Real Madrid, ky është çmimi i biletave në “tregun e zi”

Disidenti.net

“Holanda thotë se nuk plotësojmë kushtet për në BE?”! Edhe pse tualetet publike, tifozët e Feyenoord urinojnë sërish në ambient të hapur

Disidenti.net
Disidenti

Real Madrid planifikon shitjen e Ferland Mendyt