Disidenti
Sport

Real Madrid – Liverpool, publikohen formacionet zyrtare

0Shares

Gjatë mbrëmjes së sotme luhet takimi i parë çerekfinale mes Real Madridit dhe Liverpoolit.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të dy skuadrave, ku në sy bien mungesat e shumta, sidomos në mbrojtje.

Skuadra e Zinendine Zidane ka mungesa të mëdha në mbrojtje për këtë ndeshje pasi Sergio Ramos dhe Raphael Varane nuk janë të gatshëm, derisa mungesa të tjera janë edhe Eden Hazard dhe Dani Carvajal.

Ndërkohë edhe Liverpool ka disa mungesa, ku Van Dijk, Joe Gomez, Jordan Henderson, David Origi, Joel Matip mungojnë.

Formacionet zyrtar:

Real Madrid XI: Courtois; Vázquez, Militão, Nacho, Mendy; Casemiro, Modrić, Kroos; Asensio, Vinícius, Benzema.

Liverpool XI: Alisson; Alexander-Arnold, Phillips, Kabak, Robertson; Fabinho, Wijnaldum, Keïta; Salah, Mané, Jota.

Fikret Shatri me ‘Djemtë e Bjeshkës’ debutojnë në Superligë: Kemi ëndrra dhe qëllime, Istogu në hartën e basketbollit të Kosovës

Disidenti.net

UEFA merr vendim për incidentin në ndeshjen Rumani – Kosovë, ky është dënimi

Disidenti.net

Dalin në shitje biletat për ndeshjen ndaj Çekisë, interesimi i jashtëzakonshëm bllokon faqen e federatës

Disidenti.net
Disidenti

Real Madrid – Liverpool, publikohen formacionet zyrtare