Disidenti
Sport

Real Madrid heq dorë nga dyshja e ëndrrave, zgjedh një ndërmjet Mbappe dhe Haaland

0Shares

Real Madrid i ka idetë e qarta për këtë merkato vere. Profili që josh më shumë dhe që e ndjekin prej kohësh është i Kylian Mbappe, me francezin që është gjithnjë e më larg rinovimit të kontratës me PSG. Sipas “AS”: Perez dëshiron të transferoj në Madrid një yll të futbollit botëror, i aftë të sjell të ardhura nga fushatat publicitare, marketingu etj. Mbappe përfaqëson më së mirë këtë ide të presidentit, kampion bote në fuqi, një talent i pastër dhe një nga të paktit në qarkullim që mund të zëvendësojë dyshen Ronaldo-Messi.

Mbappe

Një objektiv tjetër po aq i rëndësishëm është edhe Erling Haaland, në dalje gjatë merkatos së verës. Perez është takuar edhe me përfaqësuesit e tij por për momentin, Mbappe mbetet preferencë e parë. Gjithnjë sipas “AS”, përjashtohet mundësia që të dy të transferohen brenda kësaj vere në Madrid, një operacion i tillë është shumë i kushtueshëm.

KËTU mund ta shikoni LIVE duelin mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

Disidenti.net

“Kam marr pasaportën e Shqipërisë, shpresoj të shkoj në Euro 2024” – Arbër Hoxha flet për mos ftesën nga Kosova

Disidenti.net

VIDEO: “Çmendet” presidenti i skuadrës turke, i nxin syrin arbitrit

Disidenti.net