Disidenti
Lajme

Ramush Haradinaj ia propozon pesë pika Albin Kurtit për të nxjerrë vendin nga kriza

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i ka propozuar pesë pikë kryeministrit Kurti për të nxjerrë vendin nga kriza.

Me një status në Facebook, Haradinaj e ka lutur Kurtin që të dal nga rrethimi me propozimet e bëra.

Statusi i plotë:

“Kryeministër, dil nga rrethimi!

  • Rriti pagat me ligj
  • Investo në gazsjellës
  • Ndërto një termocentral me qymyr
  • Kthe investimet kapitale duke rrit vlerën e kontratave në bazë të rritjes së kostos
  • Jepi subvencionet për bujqësi menjëherë
  • Fto biznesmenët e Kosovës dhe ata shqiptarë kudo që jetojnë për investim të përbashkët
  • Ktheje shpresën se e ke mundësinë.

Milaim Zeka: Femrat e Kosovës janë të bukura, por 50% e e tyre, e kanë zërin si të meshkujve!

Disidenti.net

‘Gruaja e harruar’ e protestës së 1 tetorit: I dhamë fund heshtjes, Albin Kurti ishte aktivist i shquar

Disidenti.net

Vajzat nga Peja që u gjetën s’pranuan të kthehen në shtëpi – Flet babai i njërës prej tyre

Disidenti.net
Disidenti

Ramush Haradinaj ia propozon pesë pika Albin Kurtit për të nxjerrë vendin nga kriza