Disidenti
Lajme

Rama: Nuk jam i përfshirë dhe i interesuar të përfshihem në politikën e Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në konferencën për media, pas mbledhjes së dy qeverive, ka folur për bashkëpunimin me qeverisë së tij me Qeverinë e Kosovës.

Rama tha se nuk është i interesuar të përfshihet në politikën e Kosovës, prandaj ky duhet të konsiderohet fakt sipas tij dhe jo arsye për spekulime, raporton Sinjali.

“Ne kemi shkallën më të lartë të zbatimit të marrëveshjeve të nënshkruara, përfshirë marrëveshjet e nënshkruara në të kaluarën. Shpresoj që ky të konsiderohet një fakt, dhe jo të bëhen spekulime të tjera, sepse unë jam tërësisht i pa përfshirë dhe i pa interesuar të përfshihem në jetën politike të Kosovës”.

 

Molliqaj: Hysen Durmishi vodhi paratë e partisë, ia mundesuam me i kthy kapak-kapak

Disidenti.net

Hovenier: Të mos flenë të qetë, njerëzit në Kosovë e rajon që janë të përfshirë në korrupsion

Disidenti.net

Vuçiq: Dua të tregoj të vërtetën për gjithçka që po ndodh/ Kosova me Perëndimin duan të bindin Serbinë se…

Disidenti.net
Disidenti

Rama: Nuk jam i përfshirë dhe i interesuar të përfshihem në politikën e Kosovës