Disidenti
Lajme

Qytetari ironizon me postimin e Haxhiut, ministrja thotë se do ta denoncojë në Polici

Pak orë më parë, Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu nëpërmjet një statusi në Facebook tregoi një rrëfim se si një prind kishte shkuar tek ajo në zyre për t’i raportuar një rast dhunimi të vajzës së tij/saj 14-vjeçare.

Sipas Haxhiut, ndonëse emri dhe mbiemri i personit të dyshuar dihet, i njëjti nuk është dënuar dhe as nuk është në burg dhe personi i dyshuar është i lirë.

Ky postim i ministres ka bërë që një qytetar të ironizojë me të, duke thënë se në moshën 14-vjeçare ai është dhunuar nga dy gra në një dasëm, shkruan Gazeta Sinjali.

I shpejtë ka qenë reagimi i Ministres, e cila ka shkruar se personat e tillë që tentojnë të tallen me fëmijët e dhunuar, duhet të ndiqen penalisht dhe ajo nesër do ta raportojë rastin në polici.

Më poshtë gjeni statusin e ministres Haxhiu:

Milaim Zeka: Femrat e Kosovës janë të bukura, por 50% e e tyre, e kanë zërin si të meshkujve!

Disidenti.net

‘Gruaja e harruar’ e protestës së 1 tetorit: I dhamë fund heshtjes, Albin Kurti ishte aktivist i shquar

Disidenti.net

Vajzat nga Peja që u gjetën s’pranuan të kthehen në shtëpi – Flet babai i njërës prej tyre

Disidenti.net
Disidenti

Qytetari ironizon me postimin e Haxhiut, ministrja thotë se do ta denoncojë në Polici