Disidenti
Sport

Qeqa Krelani e provokon rëndë Ismet Munishin

0Shares

Ismet Munishi nuk do të jetë më trajner i skuadrës së Ferizajt.

Përkundër se ferizajasit janë një nga klubet më të organizuara në Kosovë, rezultatet nuk kanë qenë ato që janë pritur në këtë fillim edicioni në Ligën e Parë, shkruan lajmi.net.

Pas nëntë ndeshjeve të zhvilluara, ferizajasit zënë vendin e katërt në tabelë me 14 pikë, shtatë më pak se lideri Ulpiana që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Kjo ka bërë që trajneri i deritanishëm i tyre, Ismet Munishi të largohet pas humbjes 2-1 nga Vjosa e Shtimës të premten.

Gazetarja sportive Qëndresa Krelani e ka postuar në faqen e sja një statistikë interesante duke shkuar se Munishi bëhet “kampion” i shkarkimeve.

Postimi i Qeqa Krelanit pa ndërhyrje

Dje ne futbollin e Kosoves u shenua nje tjeter rekord. Trajneri Ismet Munishi statistikisht behet trajneri me i shkarkuar ne historine e futbollit te Kosoves, me vetem 1 titull te fituar ne karieren e tij.

10 vjet,

11 skuadra,

11 shkarkime

1 titull. /Lajmi.net/

E pranon Gliha: Hysenin ma rekomandoi Qeqa Krelani

Disidenti.net

Plisat për ndeshjen Shqipëri-Ishujt Faroe: Nuk ka bileta – nuk ka problem dhe ne do të kthehemi përsëri

Disidenti.net

Mospajisja me bileta për “Plisat” nga FSHF-ja, dyshohet se tifogrupi kishte keqpërdorur ato

Disidenti.net
Disidenti

Qeqa Krelani e provokon rëndë Ismet Munishin