Disidenti
Lajme

Profesori universitar: Kurvat evropiane çdoherë na kanë mashtruar, Kosova të shpallet konfederatë e SHBA-së në Evropë

Profesori universitar Sulejman Mehazi në një postim të tij në Facebook shkruan se ‘Kosova nuk është as BE, as Ballkan i Hapur, por SHBA e Evropës’.

Mehazi thotë se ‘kurvat evropiane çdoherë na kanë mashtruar’. Sipas tij, Kryeministri Albin Kurti dhe Presidentja Vjosa Osmani në konsultime me SHBA-në të shpallin Kosovën konfederatë të SHBA-së në Evropë.

Postimi i plotë:

Kosova nuk është as BE, as Ballkan i Hapur, por SHBA e Evropës

Disa herë e kemi cekur se Kosova duhet t’ia fut thellë BE-së, për shkak se kurvat evropiane çdoherë na kanë mashtruar. Albin Kurti e Vjosa Osmani sa më shpejt e pa humbur kohë në konsultime me SHBA-në të shpallin Kosovën konfederatë të SHBA-së në Evropë, pse jo kur Republikën e Kosovës e kanë lindur e janë duke e rritur Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kosova nuk është as BE e as Ballkan i Hapur, por SHBA e Evropës. Ku shqiptarët kanë jetuar në Ballkan evropianët kanë qenë egërsira malesh.

Moti gjatë ditës së sotme në Kosovë

Disidenti.net

Ekskluzive: I dyshuari për plagosjen e policëve, gjeneral Nuredin Lushtaku dhe vëllezërit e tij, Policia mobilizon forcat për arrestimin e tyre

Disidenti.net

E rëndë: Plagosen dy policë në Skënderaj, njëri u qëllua në kokë

Disidenti.net
Disidenti

Profesori universitar: Kurvat evropiane çdoherë na kanë mashtruar, Kosova të shpallet konfederatë e SHBA-së në Evropë