Disidenti
Lajme

Pozhari për vrasjen në QKUK: Dënim i përjetshëm për autorin, ta përjetojë ferrin në këtë botë dhe tjetrën

Analisti politik Xhevdet Pozhari, ka komentuar edhe njëherë për rastin e vrasjes së 35-vjeçares para obrorrit të gjinekologjisë së QKUK-së.

Pozhari thotë se për autorin duhet dhënë dënim i përjetshëm.

“Disa po kërkojnë kthimin e dënimit me vdekje në rastet e vrasjeve të rënda. Unë jam kundër! Për këta monstra duhet dënim i përjetshëm. Që tan jetën e mbetur në qeli ta dëgjojnë vajin e foshnjës së palindur, lutjet e gruas së pambrojtur. Ta kërkojnë vdekjen si shpëtim, e ajo mos t’ju vije.Ta durojnë torturën nga të burgosurit e tjerë. Ferrin ta përjetojnë edhe në këtë botë, edhe në tjetrën.Vdekja për qiftin e këtyre është shpëtim. Nuk duhet dhënë ajo mundësi. Duhet ta vuajnë çdo sekondë të mbetur të jetës”, ka shkruar ai.

“Urime Zajednica”, shpërthejnë të qeshurat pas reagimit të Konjufcës

Disidenti.net

“Ti je mashtrues, i pa guximshëm” – Agim Veliu i kundërpërgjigjet Kurtit

Disidenti.net

Kurti për Abdixhikun e Hotin: I njoh mirë, të dy bashkë s’bëjnë sa çereku i Bislimit dhe Muratit

Disidenti.net
Disidenti

Pozhari për vrasjen në QKUK: Dënim i përjetshëm për autorin, ta përjetojë ferrin në këtë botë dhe tjetrën